Evde Bakım Yardımı alan Engellilerimiz Ve Yakınları İçin Aşılama Başlıyor.
Haber
02 Haziran 2021 - Çarşamba 00:00
 
Evde Bakım Yardımı alan Engellilerimiz Ve Yakınları İçin Aşılama Başlıyor.
Bakan Derya Yanık: “Evde Bakım Yardımı alan 500 binin üzerindeki engelli ve yakını için aşılama başlıyor”
Sağlık Haberi
Evde Bakım Yardımı alan Engellilerimiz Ve Yakınları İçin Aşılama Başlıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Derya Yanık, Kovid-19'la mücadele kapsamında Evde Bakım Yardımından faydalanan 500 binin üzerindeki engelli kişi ve onların bakımını sağlayan yakınlarının aşılanmasına kademeli olarak başlanacağını açıkladı.

 

Bakan Yanık, Türkiye'nin hem gelişmiş sağlık altyapısı hem de sosyal hizmetlere verdiği özel önemle salgınla mücadelede tüm imkanlarını seferber ettiğini söyledi.

 

Salgının etkilerine karşı risk altında bulunan engellilerin Kovid-19'a karşı aşılanmasının özel önem taşıdığına işaret eden Yanık, şunları kaydetti:

 

"Ocak ayı içerisinde kuruluşlarımızda bakım hizmeti alan engellilerimizin aşılanması tamamlandı. Şimdi Evde Bakım Yardımından faydalanan 500 binin üzerinde engellimiz ve onların bakımını sağlayan yakınlarının aşılanması işlemine kademeli olarak başlanıyor. Salgınla mücadelemize özel destek veren Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca'ya ve engellilerimizi salgının olumsuz etkilerinden korumak için çalışan tüm sosyal hizmet çalışanlarımıza teşekkür ediyorum."

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: İzzet Dönmez
Etiketler: Evde, Bakım, Yardımı, alan, Engellilerimiz, Ve, Yakınları, İçin, Aşılama, Başlıyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı