İlluminati Nedir ? Deccalizm İle Bağlantısı Var Mıdır?
Haber
14 Mart 2021 - Pazar 22:35
 
İlluminati Nedir ? Deccalizm İle Bağlantısı Var Mıdır?
Latince bir kelime olan İlluminati’nin Türkçe anlamı ‘’aydınlanmışlar’’ dır.
Bilmedikleriniz Haberi
İlluminati Nedir ? Deccalizm İle Bağlantısı Var Mıdır?

Geçmişten günümüze birçok örgüt ve tarikat kurulmuştur. Bu gruplardan bazıları bugün bile aktif olarak çalışmalar yapmaktadır. Bu örgütlerden bir diğeri de İlluminati'dir.

 

Tarih boyunca geçmişten günümüze açıktan ve gizliden birçok örgüt kurulmuştur. Bu gruplardan bazıları halen daha aktif olarak dünya üzerinde bulunmaktadır. Bunlardan biri olan İlluminati tarikatı ilk olarak 1 Mayıs 1776 yılında Almanya'nın Ingolstadt bölgesinde kuruldu. Üniversite'de profesör olan Adam Weishaupt tarafından kurulan bu örgüt yeni bir dünya düzeni kurmayı amaçlamaktadır. 

 

Monarşileri yıkmayı, dinleri yoketmeyi, milliyetçiliği ortadan kaldırmayı kendine görev edinen bu grubun varlığı kanıtlanamamıştır. Bu tarikat hakkına açıklama yapan Myron Fagan'a göre Waterloo Savaşı, Fransız İhtilali ve John f. Kennedy suikastinin bu örgütün işi olduğunu ifade etmiştir. Günümüzde bu gruba ait olduğu iddia edilen bazı semboller sinema, müzik klibi, dizi gibi birçok endüstride gösterildiği görülmektedir. Grubun bilinen sembolü piramitin içinde yer alan tek göz ve güneştir.

 

İlluminati’nin Amacı Nedir?

 

 İllumitani yapılanması Yeni Dünya düzenini kurmayı amaçlamaktadır. Bu her ne kadar iyi bir şey gibi görünse de aslında kötüdür. Yeni Dünya düzeni kurulurken devletler ve din yok edilecektir. Dünyanın köklü geçmişi hiçe sayılmış olacaktır. İlluminati’nin birçok komplo teorisi olduğu da söylenmektedir. Hatta bazı ölümlerin İlluminati tarafından gerçekleştirildiği ve bazı tarihi olayların da yine İlluminati tarafından yapıldığı düşünülüyor. Hem dini savunmayan bir görüş gibi anlatılıyor hem de şeytana taptıkları söyleniyor. İlluminati yapılanması ile ilgili net bulgular olmasa da bazı zihinsel oyunlar yaptığı da görülmektedir. Yapılandırmanın sembolleri olan piramit, üçgen, tek göz ve güneş pek çok çizgi filmde kullanılarak çocukların zihnine yerleştiriliyor.

 

 İlluminati Neye Hizmet Ediyor? Deccalizm İle Bağlantısı Var Mı? 

 

İllumitani Yeni Dünya düzeni için beş kişi tarafından kurulmuştur. Şeytana taptıkları ve dini yok etmek istedikleri düşünüldüğü için deccalizme de benzetilmektedir. Deccalizm’de de yeni dünya düzeni kurulmak istenmektedir. İllumitani 1770’li yıllarda kurulduğu düşünülen bir yapılanmadır. Deccalizm’inde kökeni Osmanlı Devletine dayanmaktadır.

 

 İlluminati dünya nüfusunu azaltmayı ve yeni dünya düzeni kurmayı düşünen bir yapılanma olarak bilinmekte ve zihin kontrol konusunda büyük etki yarattığı düşünülmektedir. Birçok sanatçıyı kullandığı ve hatta bazı sanatçıların bu yapılanmadan korktuğu da öne sürülmektedir. 

 

İlluminati ile ilgili pek çok teori bulunmaktadır. Faaliyetleri ve varlıkları kanıtlanmamış olsa da gizli bir örgütün olduğu neredeyse herkes tarafından bilinmektedir. Ancak içlerinde kimler olduğu ve neler yaptıkları konusunda kimsenin bir fikri yoktur. Bazı olayların nedeni İllumitani dense de kesin bir kanıt hiçbir zaman bulunamamıştır. Ancak İlluminati yapılanmasının bir geçmişi olduğu ve sembollerinin de günümüzde ara ara karşımıza çıktığı gerçeği göz ardı edilmemelidir.

 

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: İzzet Dönmez
Etiketler: İlluminati, Nedir, ?, Deccalizm, İle, Bağlantısı, Var, Mıdır?,
Yorumlar
Haber Yazılımı