Karahallı'da Güzel Şeyler Oluyor.
Haber
09 Temmuz 2021 - Cuma 20:16
 
Karahallı'da Güzel Şeyler Oluyor.
Karahallı'da Güzel Şeyler Oluyor Projesi Onaylandı..
İlçe Haberleri Haberi
Karahallı'da Güzel Şeyler Oluyor.

Karahallı ilçemiz güzelleşmesi ve Clandras bölgesinin tam anlamı ile bir turizm bölgesi olabilmesi için hazırlanan projeler bir bir kabul edilerek hayata geçiriliyor,Clandras bölgesinin daha fazla yerli ve yabancı turist çekebilmesi açısından yapılan çalışmalar ise hız kesmeden devam ediyor.


Konu ile ilgili Karahallı belediye başkanlığından yapılan açıklamada 


 Clandras'ın gözde turizim alanı olması yolunda başlatığımız çalışmalar devam ediyor. Daha önce İl Özel İdareden devir aldığımız binayı tamamlamıştık. Şimdi ise; Rota Pepouza başlıklı projemiz başarılı bulunarak 1.997.196 TL bütçe ile desteklenmeye hak kazanmıştır. Yürütücülüğünü Uşak Üniversitesi Karahallı Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ayşenur ALTINAY’ın yaptığı projenin ortakları arasında Karahallı Kaymakamlığı, Uşak İl Özel İdare Başkanlığı ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bulunmaktadır. 24 ayda tamamlanması ve konaklama alanlarının faaliyete geçmesi planlanan proje kapsamında, Clandras Mesire alanına 8 adet ekolojik ev, 30 araçlık karavan parkı, 20 çadırlık çadır kamp alanı, macera parkuru, mini kulüp çocuk oyun evi ve 2 adet ortak kullanım alanı duş, wc, mutfak yapılacaktır.


Ünivesite Belediye iş birliği ile hazırlanan bu projenin mimarı Ayşenur Altınay Hocamıza tekrar tekrar teşekkür ederiz. sözlerine yer verildi.

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: İzzet Dönmez
Etiketler: Karahallı'da, Güzel, Şeyler, Oluyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı