Sinema Severler Serinin Son Filmini Bekliyor.
Haber
10 Kasım 2021 - Çarşamba 20:44
 
Sinema Severler Serinin Son Filmini Bekliyor.
İlki 1999 Yılında Çekilen Serinin Son Filmi Merakla Bekleniyor..
Kültür Sanat Haberi
Sinema Severler Serinin Son Filmini Bekliyor.

Matrix serisi özellikle 90’lar nesli için özel yere sahip film serilerinden biri. Sinema sektöründe kült olarak tabir edilen bu seri, döneminde izleyicileri kendine hayran bırakmayı ve heyecan ile insanların nefesini kesmeyi başarmıştı.

Distopik ve felsefi bir yapıya sahip olan Matrix serisi, sevenleri ve film eleştirmenleri tarafından, özellikle serinin ikinci filminden itibaren yoğun eleştiriye maruz kalmıştı. Bunun temel sebebi ise popülerlik kazanan serinin ikinci ve üçüncü filmlerinin ilk filmde olduğu kadar felsefi yapıyı içerisinde barındırmıyor olmasıydı. 

Wachowski Kardeşler’in yalnızca sinemada yarattığı devrimle değil birbirinden farklı birçok disipline verdiği ilhamla bir fenomen haline gelen The Matrix üçlemesi, aradan geçen yirmi küsur yıla rağmen etkisini ve gücünü koruyor. Yıllarca farklı zamanlarda spekülasyonlarla devam eden “The Matrix devam filmi gelecek mi?” sorusunun cevabı nihayet önceki yıl gelmişti. Ne var ki Covid-19 pandemisine denk gelen yapım ve çekim sürecinden ötürü The Matrix 4 ne zaman çıkacak? , The Matrix 4 gösterim tarihi ne zaman?, The Matrix 4 fragmanı yayınlandı mı?, Filmde kamera önünde ve arkasında kimler var? gibi konular da epey karıştı.

Matrix 4 çekimleri 4 Şubat 2020’de San Francisco’da başladı. Chicago ve Almanya’daki Babelsberg Stüdyosunu da kullanan ekip sadece San Francisco’daki çekimler için 420.000 dolar harcadı.

Matrix serisinin unutulmaz karakteri olan Neo’yu yine Keanu Reeves oynayacak. Trinity karakterini Carrie-Anne Moss, Noibe karakterini Jada Pinkett Smith ve Morpheus karakterini Yahya Abdul-Mateen II canlandıracak. 

Serinin ilk filmi olarak gösterime giren ve o yıllarda büyük sükse yapan Matrix filmi 63 Milyon dolar gibi büyük bir bütçe ile çekilde ve film gişelerde rekor kırarak yapımcısına 460 milyon dolarlık büyük bir gelir getirdi,bakalım yine milyon dolarlar harcanarak çekilen serinin son filmi "Martrix Resurrections (The Matrix Resurrections) gişede nasıl bir başarı elde edecek*

Bu arada  Warner Bros filmin vizyona girme tarihini 22 Aralık 2021 gösterime koyacak, Warner Bros,ayrıca  Abd'de 2021'de vizyona girecek filmlerinin tamamını sinemalarla aynı zamanda, filmin vizyona giriş tarihinden itibaren bir ay boyunca izlenebileceği HBO Max'te yayımlayacak.

Şimdiden iyi seyirler...

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: İzzet Dönmez
Etiketler: Sinema, Severler, Serinin, Son, Filmini, Bekliyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı