Ulubey İlçemizde Yangından Zarar Gören Yerler Yeniden Yeşerecek.
Haber
11 Kasım 2021 - Perşembe 20:28
 
Ulubey İlçemizde Yangından Zarar Gören Yerler Yeniden Yeşerecek.
Ulubey ilçemizde de diğer ilçelerimizde olduğu gibi ağaçlandırma çalışmaları yapıldı.
İlçe Haberleri Haberi
Ulubey İlçemizde Yangından Zarar Gören Yerler Yeniden Yeşerecek.

Ülkemizde 11 Kasım tarihlerinde düzenlenen Milli Ağaçlandırma günü dolayısı ile İlimizde ve tüm ilçelerimizde de bugün protokol üyeleri ve vatandaşlar el birliği ile ağaçlandırma çalışmalarına katıldı.

İlimize bağlı Ulubey ilçesinde ise geçtiğimiz önemlerde ormanlarda meydana gelen yangınlar dolayısı ile zarar gören alanlarda yine hummalı bir şekilde ağaçlandırma çalışmaları ve ağaç dikim çalışmaları gerçekleştirildi.

Ulubey Belediyesi önderliğinde yapılan ağaçlandırma çalışmalarına çok sayıdaki Ulubey halkıda büyük bir ilgi göstererek yangından zarar görmüş olan alanlarda yapılan ağaçlandırma çalışmalarına katıldı.

Konu ile ilgili Ulubey belediyesinden yapılan açıklamada ise şu sözlere yer verildi "Ulubey Belediyesi olarak Ulubey Kaymakamlığı, resmi kurumlarımız ve halkımız  ile birlikte "Geleceğe Nefes Ol" projesi kapsamında, Küçükkayalı Köyümüzde orman yangınlarından zarar gören alanlarda ağaçlandırma çalışmalarında bulunduk. Memleketimizin ve ülkemizin bir daha orman yangını felaketleri yaşamamasını temenni ederiz."

 

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: İzzet Dönmez
Etiketler: Ulubey, İlçemizde, Yangından, Zarar, Gören, Yerler, Yeniden, Yeşerecek.,
Yorumlar
Haber Yazılımı