Uşak'lı Şehit Aileleri Şehitlikleri Ziyaret Edebilecek.
Haber
11 Mayıs 2021 - Salı 18:39
 
Uşak'lı Şehit Aileleri Şehitlikleri Ziyaret Edebilecek.
Şehit Ailelerimizin Kabristan Ziyaretleri Genelgesi Gönderildi
Gündem Haberi
Uşak'lı Şehit Aileleri Şehitlikleri Ziyaret Edebilecek.

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine gönderdiği genelge ile Şehit Ailelerinin Arefe günü ve Bayramın 1.günü sokağa çıkma yasağından muaf tutulacağını bildirdi.

İçişleri Baknlığı'nın 81 İl Valiliğine gönderdiği .Genelgede, “ülkemizin bütünlüğü” ve “milletimizin birliği” için canlarını feda ederek şehadet şerbetini içen Aziz Şehitlerimizin Aileleri için dini bayramlar vesilesiyle gerçekleştirdikleri Şehitlik ziyaretlerinin özel zamanlar olduğu belirtildi.
Devlet olmanın temel sorumluluğu Şehit Ailelerimizin bu haklı taleplerine, salgınla mücadele tedbirlerini de göz önünde bulundurarak karşılık vermek ve onların gönül rahatlığıyla Şehitleriyle buluşmalarını sağlamak olduğu ifade edilen genelgede, şu hususlar belirtildi:

Şehit Ailelerimiz, Arefe ile Ramazan Bayramı’nın birinci gününde Şehitlik ziyaretleri açısından sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

Bayram öncesinde Valilik/Kaymakamlıklar tarafından ilgili kurumlarla koordineli şekilde tüm Şehit Mezarlarının bakım/onarım çalışmaları ile temizlik işleri tamamlanacak. 

Şehit Ailelerimiz kabristan ziyaretlerine kendi istek ve imkanları doğrultusunda belirtilen günlerde diledikleri zamanda gidebilecek. 

Vali ve Kaymakamların koordinasyonunda İl/İlçe Emniyet Müdürlükleri veya Jandarma Komutanlıkları tarafından illerinde/ilçelerinde bulunan Şehit Ailelerimiz ile önceden irtibat sağlanacak ve gerekli durumlarda Şehit Ailelerimizin kabristan ziyaretleri için ulaşım aracı ve refakatçi personel görevlendirmesi yapılacak. 

Din görevlilerince Şehitliklerde dua okunması için Valilik/Kaymakamlıklar tarafından İl/İlçe Müftülükleri ile gerekli koordinasyon sağlanacak. 

Şehit Ailelerimizin, Şehitlik ziyaretlerinin huzur içerisinde gerçekleştirilebilmesi için Vali ve Kaymakamlar ile kolluk birimlerince gerekli hassasiyet gösterilecek.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: İzzet Dönmez
Etiketler: Uşak'lı, Şehit, Aileleri, Şehitlikleri, Ziyaret, Edebilecek.,
Yorumlar
Haber Yazılımı