Uşak'ta Çeşitli Operasyonlarda 73 Kişi Yakalandı.
Haber
03 Aralık 2021 - Cuma 19:51
 
Uşak'ta Çeşitli Operasyonlarda 73 Kişi Yakalandı.
Uşak İl Emniyet Müdürlüğüne Bağlı Ekiplerce Son Bir Hafta İçersin de Yapılan Operasyonlarda 73 Kişi Yakalandı.
Yerel Haberler Haberi
Uşak'ta Çeşitli Operasyonlarda 73 Kişi Yakalandı.

İlimizde suç ve suçlularla mücadele kapsamında İl Emniyet Müdürlüğümüze bağlı Şube ve Ekipler tarafından son bir hafta içersinde yapılan operasyon ve uygulamalar sonucu toplamda 73 kişi yakalanarak göz altına alındı.

 

İlimizde yapılan asayiş uygulamalarında 7.144 kişi sorgulanırken 48 kişi bu bir haftalık dönemde yakalanarak gözaltına alındı,ayrıca Asayiş şube ekipleri Covid-19 tedbirlerine uymayan 2 kişiyede idari para cezası uyguladı.

 

İlimizde 26 Kasım 3 Aralık tarihleri arasında KOM ekiplerinin yaptığı 5 operasyonda ise 5 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı ve adli mercilere sevk edildi.Bu operasyonlar neticesinde ayrıca çok sayıda bandrolsüz  kaçak ürün ele geçirildi.

 

Uşak İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube müdürlüğü tarafından son bir haftalık dönemde yapılan toplam 10 operasyonda 17 kişi yakalanarak gözaltına alındı.Yakalanan bu şahıslarla birlikte 113 adet sentetik ecza,13.5 gr Metamfetamin ve 7.5 gr  Esrar maddesi ele geçirildi.

 

Uşak'ta çalışmalarına aralıksız devam eden Terörle Mücadele Ekipleri ise yine bu son bir haftalık dönemde Fetö/Pdy terör örgütlerine ve yapılanmalarına karşı 3 operasyon yaparak 3 şüpheli şahsı gözaltına alıp adli mercilere sevk etti.

 

Uşak'ta son günlerde artan Siber suç oranları ile birlikte bu yöndeki çalışmalarına hız veren Uşak Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla mücadele şube müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar neticesinde 19 Nitelikli dolandırıcılık olayı,5 Bilişim sistemlerini engelleme,5 Banka veya Kredi kartlarının kötüye kullanılması,6 Müstehcenlik,2 Nitelikli dolandırıcılık faalitinde bulunmayla birlikte toplam 37 olay meydana gelmiş ve Polis'in titiz çalışmaları sayesinde bu kişiler ortaya çıkarılarak haklarında yasal işlem yapılmıştır.

 

İlimizde bir çok noktada Trafik denetimlerini devam ettiren Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri ise son bir haftalık dönemde Uşak'ta yapmış oldukları uygulamalarda toplam 6.453 arcı kontrol etti,yapılan bu kontroller sonucunda ise 34 Araç Trafikten men edilirken 1.504 araç sürücüsüne idari para cezası uygulandı.

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: İzzet Dönmez
Etiketler: Uşak'ta, Çeşitli, Operasyonlarda, 73, Kişi, Yakalandı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı