Uşak'ta Vaka Ve Ölüm Oranları Hızla Artıyor.
Haber
11 Ekim 2021 - Pazartesi 02:44
 
Uşak'ta Vaka Ve Ölüm Oranları Hızla Artıyor.
Uşak Vaka Sayılarındaki Artışla En Çok Artış Yaşanan 3. İl Oldu.
Sağlık Haberi
Uşak'ta Vaka Ve Ölüm Oranları Hızla Artıyor.

Tüm Dünyayı hala kasıp kavuran Coronavirüs illeti Ülkemizde ve ilimizdede hala yüksek tehlike oluşturmaya devam ediyor,normalleşme ve aşılama sürecinin başlayıp hız kazzanmaası ile birlikte vaka ve ölüm oranlarında düşüş olması beklenen Coronavirüs vakaları tam tersine hala 30 bin seviyelerinden aşağıya inmiyor,hergün vatandaşları uyarmak adına Sosyal medya hesabından uyarı üstüne uyarı yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca artış yaşanan illerdeki vatandaşlarımız artık daha dikkatli olmak zorunda diyerek vaka artış oranlarındaki yükselişi ile en çok artış yaşanan 3.il olan Uşak ve Uşaklılarada bir nevi mesaj gönderdi.

 

Bakan Koca son gönderdiği twitlerde bilhassa aşı olmayan gençleride uyararak aşı konusunda çok hassas ve aceleci olmak zorundayız mesajı verdi.ayrıca Bakan kOca Covid 19 ile ilgili son iki twitinde de "25 Eylül-1 Ekim arasında, 100.000 kişi içinde BİR HAFTALIK TOPLAM yeni Covid-19 vaka sayısı neydi? Yaşadığınız, gidip geldiğiniz ildeki durumu haftalık İnsidans haritamızdan öğrenebilirsiniz" ve “Aşıya rağmen vaka sayıları neden yüksek?” Bugünkü sayıya bakalım: 28.370. Covid-19 sebebiyle hastaneye yatanların sayısı ise 1.283. Henüz toplum bağışıklığı aşamasında değiliz. Aşının sonucunu hastalığın hafif geçirilmesinde görüyoruz. Vaka sayısı? Aşı artıyor ama tedbir azaldı! diyerek aşılamalara rağmen vaka sayılarındaki artışı tedbirsizliklere bağladı.

 

İlimizde ise vaka sayıları ve Covid 19 dan dolayı meydana gelen ölüm olayları ise son iki günde Uşak halkını bir hayli tedirgin etti,son olarak Hamile bir kadının karnındaki bebeğiyle birlikte hayatını kaybetmesi ise Uşak halkını derin bir üzüntüye boğdu.

 

İşte 25 Eylül-1 Ekim arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilimiz: Bursa, Balıkesir, Uşak, Kırklareli, Sakarya, Ardahan, Edirne, Mersin, Denizli, Samsun.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: İzzet Dönmez
Etiketler: Uşak'ta, Vaka, Ve, Ölüm, Oranları, Hızla, Artıyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı